poniedziałek, 7 października 2013

Remis w meczu na szczycie. Tukan "stracił dziewictwo" po 523 minutach.

Chociaż to tylko B-klasa, mecz wzbudził ogromne zainteresowanie. Na boisko przybyła liczna grupa kibiców z Żarczyna i Gryfina. Najbliższe rodziny, sąsiedzi koledzy, przyjaciele, postronni gapie. Wspólnie obok siebie i z kulturą  dopingowali swoich zawodników. Sam mecz stał na bardzo przyzwoitym poziomie sportowym, nie brakowało walki i zacięcia, a obie drużyny nieco ustąpiły ze swoich głównych atutów, Polonia z technicznej i ładnej dla oka piłki, a Pro-Team z siłowej gry. Wynik 1:1 nie krzywdzi żadnej ze stron.

Początek meczu to nieznaczna przewaga Polonii, ale to Węgorz w 12 min. przymierzył z dystansu w poprzeczkę, a 4 min. później kolejny raz jego strzał z trudem sparował do linii bocznej bramkarz Polonii. Chociaż w pierwszej połowie to Polonia dominowała w środku pola, to jednak my schodziliśmy do szatni z prowadzeniem 1:0. W 32 min. indywidualną akcją popisał się prawoskrzydłowy Michał, który klasycznym strzałem z "grubego palca" w tłumie obrońców znalazł drogę do siatki. Polonia w odpowiedzi zdążyła wyrównać przed przerwą (39 min.), ale sędzia dopatrzył się pozycji spalonej u strzelca.
          Po przerwie gra w środku pola była bardziej wyrównana. Zawodnicy obu drużyn mieli kilka okazji do zdobycia gola, ale najczęściej piłka mijała słupki i poprzeczki. Aż nastąpiła 73 minuta. Tę sytuację można nazwać krótko mianem "Tukan, bój się Boga". Takie kiksy zdarzają się najlepszym, np. Arturowi Borucowi w Belfaście z Irlandią Północną. Ta sytuacja, choć brzemienna w skutkach, w żaden sposób nie umniejsza zasług Tukana przez 6 ostatnich meczów, w których puścił tylko jednego gola. Każda seria kiedyś musiała się skończyć. Ta dobiegła kresu po 523 minutach. Szkoda tylko, że nie po jakimś atomowym strzale w samo okienko, ale nie wybrzydzajmy, przecież narastająca presja przed każdym w końcu spadła. Zresztą w piłce nożnej zawsze chodzi o to, aby zdobyć co najmniej o jednego gola więcej niż przeciwnik. Teraz już może być tylko lepiej.
        Wielkimi nieobecnymi tego meczu byli Marcin Mielnik (Polonia) i Rambo (Pro-Team).
         Niestety o tym, kto jest teraz liderem, nie zdecydowało boisko, a weryfikacja meczu przy "zielonym stoliku" Polonia- Gryf z pierwotnego wyniku 4:1 na walkower 4:0. Tak więc po czwartkowym posiedzeniu Wydziału Gier i Ewidencji ZZPN oraz wczorajszym remisie na pozycję lidera wróciła Polonia.